+420 775 977 098 info@piratihk.cz
Vyberte stránku

Vedení města Hradce Králové, které od konce minulého roku tvoří hradeckou radnici a nově se skládá ze čtyř politických subjektů (HDK/TOP 09, ODS, Piráti a Změna pro Hradec a Zelení), posiluje. Vládnoucí koalice se totiž bude v zastupitelstvu i nadále opírat o dosavadní většinu jednadvaceti hlasů, přestože bude do budoucna působit na užším koaličním půdorysu bez jednoho ze slabých článků politického spojenectví. Vyplývá to z dosavadních jednání i z návrhu dodatku koaliční smlouvy. Ten členové stávající koalice podepíší v pondělí, jen několik týdnů poté, co společně vypověděli předchozí verzi koaliční smlouvy hnutí Rozvíjíme Hradec, jednomu z bývalých politických partnerů. Toto hnutí bylo kvůli nekonstruktivnímu jednání jejího lídra Jana Holáska od počátku nestabilní částí politického partnerství na hradecké radnici.

„Podpisem dodatku koaliční smlouvy uzavíráme avizovanou rekonstrukci vedení radnice v Hradci. Vedení města tak má personálně i politicky velice silnou pozici. Naše koalice se zbavila komplikovaného, slabého článku, který svým vystupováním vytvářela osoba bývalého člena rady města Jana Holáska, a může se bez politikaření plně soustředit na práci. Vnitřně koalice posílila a je ještě konzistentnější, přitom má v zastupitelstvu stejnou podporu,“ uvedla Pavlína Springerová, primátorka Hradce Králové (HDK).

Součástí koaliční většiny v zastupitelstvu zůstává také hlas náměstkyně hradecké primátorky a zastupitelky Ilony Dvořákové. „Právě o její post lídr Rozvíjíme Hradec Jan Holásek neopodstatněně usiloval a koaliční partnerství tak destabilizoval. To byl jeden z důvodů, proč jsme k rekonstrukci koalice a vypovězení smlouvy přistoupili,“ doplnila Pavlína Springerová.

Nově koaliční smlouvu vedle zástupců HDK/TOP09, ODS, Pirátů a Změny pro Hradec a Zelených podepisují za posledně jmenovaný subjekt také zastupitelka Monika Štayrová a nezařazený zastupitel Jindřich Outlý. „Současné vedení Hradce považuji za stabilní a kompetentní kolektiv, s jehož vizemi a prací se plně ztotožňuji,“ uvedl Jindřich Outlý, který působí jako předseda finančního výboru hradeckého zastupitelstva a jeho podpis nebude chybět pod dodatkem koaliční smlouvy.