+420 775 977 098 info@piratihk.cz
Vyberte stránku

Bylo pro vás těžké v Hradci najít bydlení? Zejména když člověku „teče do bot“, tak to může být problém. Proto pro lidi v bytové nouzi připravujeme kontaktní místo pro bydlení.

Jak bude fungovat? Odborníci v kontaktním místě lidem v bytové nouzi nabídnou dluhové nebo právní poradenství a také jim mohou pomoci vyznat se v nabídkách bytů či s vyplněním žádosti o nájem městského bytu. Základní podmínkou je aktivní spolupráce se sociálním pracovníkem, který klientům postupně pomůže vyřešit jejich problémy.

Díky kontaktnímu místu získáme lepší přehled o Hradečácích v tíživé bytové situaci. Potřebujeme vědět, jak jsou většinou staří nebo jaká je jejich situace na pracovním trhu, abychom jim dokázali účinně pomáhat a v budoucnu bylo lidí v problémech co nejméně. Ve výsledku to povede k menší kriminalitě a obecně ke snížení sociálních nerovností. To je zásadní pro spokojenou budoucnost celé společnosti.

Kontaktní místo by mělo začít fungovat od ledna. Počítáme s jedním až dvěma zaměstnanci. Provoz bude financován ze státní dotace. O otevření centra vám samozřejmě dám vědět.

Cílem Pirátů je v aktuálním volebním období nastartovat potřebné změny, které na trhu s bydlením v delším časovém horizontu pomohou nejen Hradečákům v bytové nouzi, ale všem vrstvám obyvatel. Ve spolupráci se soukromým sektorem připravujeme výstavbu nových nájemních a družstevních bytů pro ty, kteří si nechtějí nebo nemohou dovolit vzít hypotéku na běžnou developerskou výstavbu.