+420 775 977 098 info@piratihk.cz
Vyberte stránku

Dnes je to přesně 100 dnů ode dne, kdy jsem se stal náměstkem primátorky Hradce Králové. Když se ohlédnu, těší mě, že nová koalice funguje jako tým a že dokážeme společně řešit problémy a výzvy, které Hradec čekají. Osobně mám na starosti gesce majetku, sociálních věcí, digitalizace a IT. Chtěl bych uvést tři konkrétní věci, které se za prvních sto dní povedly.

Zavedli jsme speciální linku pro lidi v tíživé životní situaci. Odborně proškolení pracovníci magistrátu volajícím mohou pomoci vyřešit bytovou nouzi, nedostatek peněz na jídlo nebo hrozbu domácího násilí. Telefonní číslo je 724 892 879.

Na Gočárově okruhu budou nově svítit úsporné lampy. Spotřeba elektrické energie se sníží přibližně o dvě třetiny i díky tomu, že pozdě v noci nebudou lampy svítit maximální intenzitou. Barva světel bude takzvaná teplá bílá jako mají klasické žárovky.

Podařilo se nám posunout přípravu stacionáře pro zdravotně postižené dospělé v Třebši. Bude pomáhat rodinným pečujícím starat se o osoby s handicapem v domácím prostředí

Velmi dobře funguje spojení gescí majetku a sociálních věcí. Logicky se doplňují. Mám radost i z toho, že začaly fungovat odborné týmy, které řeší IT a sociální věci. Většinově je tvoří dobrovolníci. Umožňuje mi to naplno se věnovat dostupnému a sociálnímu bydlení, což byly i moje dvě největší témata v opozici. Funguje i spolupráce se zaměstnanci magistrátu a jeho organizacemi. Je na místě jim poděkovat za dobrou práci. 

Na závěr si dovolím pár osobních postřehů. Práce náměstka je neustálý boj o to, aby vás nezahltila rutina a velké množství drobných operativních úkolů. Připomíná to plavbu na rozbouřeném moři. Je potřeba neustále držet kurz a pamatovat na to podstatné, proč člověk do politiky šel. Věděl jsem, že nás čeká hodně práce, ale stejně mě překvapilo, že na konci února plánuji schůzky na duben. Do té doby mám v kalendáři beznadějně plno. Rozhodně si ale nestěžuji. Práce pro Hradečáky mě naplňuje. Jsem rád, že nám dali důvěru a že s kolegy z vedení radnice můžeme Hradec měnit v moderní a sociálně empatické město.

Pavel Vrbický
náměstek primátorky Hradce Králové