+420 775 977 098 info@piratihk.cz

„Stav chodníků a ulic je po celém Hradci katastrofální. Proto budeme místo nesmyslných investic jako je pětkrát předražená lávka u Aldisu raději investovat do úplně obyčejných oprav chodníků, cyklostezek a silnic.“

Aleš Dohnal

krajský zastupitel, analytik, pracovník v PR

Jaký je náš plán pro udržované město?

Budete vědět, kdy se opraví vaše ulice. Odborně zhodnotíme stav chodníků, silnic a cyklostezek a napneme síly k postupným opravám. Konkrétní plán představíme veřejnosti.

Vytvoříme kuchařku kvalitních ulic, parků a náměstí. Díky manuálu, který bude pro radnici a technické služby závazný, zajistíme v opravených částech města dostatek zeleně a laviček i fungující opatření pro cyklisty.

Očistíme město od vizuálního smogu. Odstraníme všechny nelegální billboardy. Ve spolupráci s obchodníky začneme kultivovat legální reklamu.

Vrátíme do Hradce ty nejlepší architekty. Na zásadní stavby budeme vyhlašovat architektonické soutěže jako dlouhodobě osvědčený způsob výběru toho nejlepšího projektu.

Prioritně budeme opravovat nejzanedbanější části Hradce. Ihned po volbách nám poslouží jako podklad priority komisí místní samosprávy. Po zpracování kompletní pasportizace budeme postupovat při plánu oprav podle jasných a tvrdých dat od odborníků, kteří určí, jaké ulice jsou v nejhorším stavu a je nutné je opravit co nejdříve.

Budeme vyžadovat bezpečnostní audity a inspekce. Záleží nám na bezpečnosti chodců, cyklistů i řidičů. Proto možná riziková místa necháme nezávisle posoudit odborníky na bezpečnost v dopravě. 

Veřejnost vnímáme jako partnera. Zpracujeme manuál participace, který budou složit jako příručka na efektivní zapojení veřejnosti do plánování rozvoje města a v konečném důsledku tak přispěje k vyšší kvalitě a realizovatelnosti projektů.

Kolik času potřebujeme?

Ihned začneme s opravou nejzanedbanější míst a s férovou komunikací s občany

1 rok na schválení manuálu dobré praxe reklamy

1 rok na zpracování kompletní pasportizace chodníků, cyklostezek a silnic

1 rok na představení plánu oprav veřejnosti

1 rok na na vypracování manuálu participace

1,5 roku na vytvoření manuálu tvorby veřejných prostranství

2 roky na vyřešení prioritních požadavků komisí místních samosprávy ve věci běžné údržby

Tři úspěchy, které jsme prosadili i z opozice

Podařilo se nám odstranit alespoň část nelegálních billboardů. Členové a příznivci Pirátů aktivně bojují s reklamními poutači, které jsou bez povolení umístěny i na městských pozemcích.

Aktivně jsme podporovali investice do běžné údržby ulic. Naposledy jsme na sprnovém zastupitelstvu navrhli zařazení financí na rekonstrukci březhradské ulice K Potoku.

Prosadili jsme bezpečnostní audit na projekt křižovatky Mileta. Na základě něj došlo k úpravám dokumentace, které povedou k větší bezpečnosti chodců a cyklistů.